Back

Брати Райт луснули би від заздрощів, побачивши летючий автомобіль Klein Vision

Vorschaubild

Раніше цьогоріч ми вже писали про плани використання повітряних таксі в Парижі. І це далеко не єдиний приклад приголомшливого стрибка в розвитку транспорту. 28 червня прототип 1 летючого автомобіля AirCar, створеного словацькою компанією Klein Vision, здійснив 35-хвилинний політ від міжнародного аеропорту в Нітрі до аеропорту в Братиславі, успішно пройшовши 142-е випробування. Судячи з назви, цей футуристичний транспортний засіб ідеально підходить для використання як у небі, так і на землі. Щоб прибрати крила та хвостову частину після приземлення, достатньо простого натискання кнопки: після такої ефективної трансформації у вашому розпорядженні знову опиниться класичний автомобіль.

Летючі транспортні засоби конкурентів — це здебільшого великі літальні апарати, призначені для перевезення пасажирів і вантажів, але нездатні їхати по дорозі. Модель Liberty PAL-V від нідерландської компанії PAL-V переміщується в повітрі та по дорозі, але це скоріше вертоліт на колесах. Зі свого боку, AirCar відрізняється повною функціональністю завдяки обтічним формам і передовим інженерно-технічним рішенням.

Потужність прототипу 2 буде значно вище, ніж у попередньої версії, а гвинт зі змінним кроком дозволить досягати швидкості до 300 км/год та забезпечить дальність польоту до 1 000 км. Пройде ще чимало часу, перш ніж летючі автомобілі стануть нормою, але вже зараз можна замислитися про отримання ліцензії пілота!