Стала мобільність залежить не лише від прийняття моделі CASE (Connected, Autonomous, Shared and Electrified), але й від екологічного виробничого ланцюга створення вартості. Більшість виробників автомобілів підтримують «зелений» перехід, поступово відмовляючись від компонентів, які шкодять навколишньому середовищу, і використовують екологічно чисті замінники. Ось деякі з найбільш вартих уваги екологічно чистих альтернатив, які можна знайти в автомобілях сьогодні:
На своїх європейських заводах група BMW замінила матові фарби на основі сирої нафти фарбами, виготовленими з біомаси. Дорожня карта німецького автовиробника щодо досягнення вуглецевої нейтральності включає в себе широке використання компонентів, що мають низький вплив на екологію, таких як штучна шкіра, натуральні волокна та пластик круглого перерізу.
Mercedes Benz обіцяє оснащувати нові автомобілі в середньому на 40 % переробленими матеріалами, збільшуючи використання відновлених відходів рибальських сіток і пластику до 2039 року. На початку цього року бренд представив повністю електричний автомобіль Vision EQXX. Цей прототип демонструє низку екологічних матеріалів, включно зі штучною шкірою, виготовленою з грибів, і біосталевим волокном для дверних ручок.
У концепт-карі Seven південнокорейського автовиробника Hyundai і новому електричному автомобілі IONIQ 5 також широко використовуються екологічні матеріали, від Paperlet, нетоксичного переробленого пластику для внутрішнього оздоблення, до біосмол, бамбукових волокон і фарби, отриманої з рослин.
SteelZero має на меті прискорити декарбонізацію сталеливарної промисловості, яка відповідає за 7 % усіх викидів вуглецю. Компанія Volvo Cars є першим автовиробником, який приєднався до ініціативи, зобов’язавшись до 2030 року закуповувати 50 % сталі, яка відповідає суворим вимогам, і почати замовляти лише сталь, вироблену без використання викопних енергоносіїв, вже до 2050 р. Оскільки їхні європейські заводи вже працюють на 100 % чистій електроенергії, цей шведський бренд має намір досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.