Back

Slavnostní zahájení přepravy skel AGC novými nákladními elektromobily Volvo od společnosti Lannutti

Dnes dorazil do závodu AGC v Cuneu (Itálie) první plně elektrický nákladní automobil, čímž byl dokončen inovativní projekt inteligentní logistiky společností Volvo Trucks Italia, Lannutti Group a AGC Glass Europe.

Italská společnost Lannutti Group –Logistics & Transports, dopravní partner společnosti AGC Glass Europe, objednala 20 nákladních elektromobilů Volvo, které budou sloužit k přepravě skla. To je skvělá zpráva, protože AGC tak může pokračovat v ekologizaci dopravy a vydat se na „elektrickou jízdu“. Lannutti, AGC a Volvo Trucks sledují společný cíl, kterým je stále ekologičtější dodavatelský řetězec.

Na zahajovací akci „Společně k udržitelné společnosti“, která se konala na závodě AGC Cuneo, bylo za přítomnosti vzácných hostů, prezidenta regionu Piemonte, prezidenta provincie Cuneo a starosty města Cuneo, přivítáno jedno z dvaceti plně elektrických vozidel, která společnost Volvo dodala společnosti Lannutti, aby mohla zahájit cestu k přepravě bez fosilních paliv.

Slavnostního otevření se zúčastnili také generální ředitelé společností Volvo Trucks Italia i Lannutti Group a Davide Cappellino (prezident společnosti AGC Architectural Glass Europe & Americas Company), Enrico Ceriani (viceprezident Upstream) a Marc Foguenne (viceprezident pro udržitelnost), aby společně s týmem z Cunea oslavili zařazení nového člena do vozového parku, prvního 100% elektrického vozidla, které vyjelo ze závodu v Cuneu naložené plochým sklem.

Vozidlo má výkon 540 kW (660 k) a na jedno nabití je schopno ujet vzdálenost 300 km. Nový způsob přepravy skla nahradí nákladní automobil s dieselovým motorem, který se v současné době používá pro přepravu mezi závodem AGC v Cuneu anedalekými skladovacími prostory Lannutti. Tento každodenní transport, který se obejde bez fosilních paliv, bude mít významný pozitivní vliv na životní prostředí, a navíc se tak odstraní tradiční hluk doprovázející jízdu těžkých nákladních aut.

Společnost AGC to považuje za další důležitý krok pro přechod na nízkouhlíkové hospodářství. Davide Cappellino, prezident společnosti AGC Architectural Glass Europe & Americas, řekl: „Dnešní den je pro společnost AGC důležitým krokem na cestě k udržitelnému rozvoji, která začala před lety postupným snižováním emisí oxidu uhličitého a stále širším využíváním obnovitelných zdrojů energie, jako jsou například fotovoltaické a kogenerační elektrárny instalované již delší dobu v našem závodě v Cuneu. Naším závazkem je dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 prostřednictvím pečlivé a systematické práce na všech složkách hodnotového řetězce.

Domenico Molina, Plant Manager AGC na závodě v Cuneu dodává: „Jsme svědky obnovení pro nás velmi cenného partnerství se společností Lannutti, naším historickým logistickým partnerem, ale také zásadního kroku směrem k inteligentní a ekologické dopravě bez fosilních paliv."