Back

Поїзди далекого прямування: приземлений спосіб подорожування

Thumbnail

Така непередбачувана подія, як пандемія COVID, може утримати мандрівників від перельотів унаслідок форс-мажору, але є й набагато серйозніша причина, яка має мотивувати нас відмовитися від повітряного транспорту: наша планета. Згідно з даними досліджень, до 2050 року на авіаперевезення припадатиме 22 % вуглецевих викидів. Настав час спуститися з небес на землю та звернути увагу на екологічно раціональний наземний транспорт.

У Європі діє широка мережа швидкісних поїздів, які покривають відстані до 1000 км. Турбота про довкілля та рух за відмову від авіаперельотів мотивують пасажирів пересаджуватися з літаків на потяги. Це пояснює відродження колись популярних нічних поїздів зі спальними місцями, що долають відстані більше 1000 км і дають змогу за ніч прибути, наприклад, зі шведського міста Мальме до Лондона.

Нічні поїзди Nightjet компанії ÖBB (Австрійські федеральні залізниці) вже забезпечують сполучення між Австрією та основними європейськими містами, такими як Брюссель, Цюрих і Рим. Ще до пандемії COVID компанія відзначала значне зростання кількості пасажирів із року в рік, і в ÖBB сподіваються, що ця тенденція збережеться. Такі країни, як Велика Британія та Швеція, підхопили цю ідею й відновили неактивні лінії або відкрили нові напрямки.

У світлі цих подій авіакомпанії відповідають на виклик зниженням цін, щоб заповнити місця на рейсах ближньої та середньої дальності. До того ж вони зберігають величезну конкурентну перевагу в сфері перевезень на великі відстані. Не варто забувати і про особливості різних груп населення: ті, хто подорожує з діловою метою, досі віддають перевагу літакам. А ось пасажири, які подорожують заради відпочинку, схильні обирати нічні поїзди.