Back

EyeLights a AGC přinášejí do sériově vyráběných vozidel průmyslovou rozšířenou realitu (AR) a zážitek z bezpečnější jízdy.

Thumbnail

EyeLights a AGC se spojily s cílem přinést do sériově vyráběných vozidel možnosti průmyslové rozšířené reality (AR) pro bezpečnější jízdu a lepší prožitek. Kombinace technologií čelního skla a displeje přináší několik výhod, mimo jiné největší virtuální obrazovku (550 palců) a projekční vzdálenost 50 metrů od řidiče.

Technologie AGC Automotive přemění čelní sklo na virtuální obrazovku, takže informace jsou viditelné i se slunečními brýlemi! Virtuální obrazovka je vybavena operačním systémem EyeLights pro jízdu s rozšířenou realitou za využití počítačového vidění a schopností umělé inteligence.

Díky všem informacím v zorném poli udržuje tato technologie soustředěnost řidiče při jízdě: „Jsme přesvědčeni, že čelní sklo s rozšířenou realitou bude dalším rozhraním mezi člověkem a strojem a obrazovky z palubní desky v budoucnu zcela zmizí. Rozhraní pro rozšířenou realitu na čelním skle přináší transparentní, širší a bezpečnější rozhraní umožňující plné využití potenciálu rozšířené reality v automobilech,“ říká Romain Duflot, CEO společnosti EyeLights.

„Mnoho subjektů pracujících v této sféře se usilovně snaží přenést nové komplexní technologie HUD na čelní sklo, často však přehlížejí jeho striktní optická omezení. Společnosti AGC a EyeLights měly společnou vizi: uvést do života pragmatické řešení, které jsme nyní připraveni vyrábět v masovém měřítku, a zlepšit tak zážitek z jízdy“, říká Patrick Ayoub, vedoucí Automotive Sensors and Vision (oddělení automobilových senzorů a vidění) v útvaru výzkumu a vývoje společnosti AGC.

Čelní sklo s rozšířenou realitou bylo představeno začátkem ledna na veletrhu CES v Las Vegas, nejvlivnější technologické události na světě.

Podívejte se na následující video: https://www.youtube.com/watch?v=CrV3dG-ep84