Back

AGC zaprezentuje na targach CES 2024 najnowocześniejsze rozwiązania szklane na rzecz rewolucji w zakresie mobilności

Firma AGC, działająca na rynku od ponad wieku, na nowo definiuje przyszłość szyb samochodowych, umożliwiając przejście od zwykłej bariery wokół pojazdu w przeszłości do wielofunkcyjnego interfejsu przyszłości. Ponieważ rynek koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcom w wyścigu w kierunku autonomii i autonomicznej jazdy, zainteresowanie branży rośnie w zakresie montażu czujników, zwiększonej wydajności łączności, przełomowego projektu samochodu i komfortu jazdy. Zgodnie z trendami rynkowymi, na naszym stoisku 6667 zaprezentujemy unikalne zintegrowane rozwiązania dla mobilności w 3 głównych obszarach.

Obszar łączności:

Na targach CES 2024 zadebiutuje innowacyjny produkt anteny samochodowej, płynnie łączący estetykę z najwyższej klasy łącznością i wydajnością energetyczną. Jej konstrukcja kładzie nacisk na łatwą integrację i optymalną wydajność, spełniając nowoczesne wymagania w zakresie łączności w pojazdach. Oczekuje się, że ten postęp na nowo zdefiniuje standardy projektowania i funkcjonalności pojazdów, wyznaczając znaczący kamień milowy w branży motoryzacyjnej. Ponadto AGC i Halo.Car, innowacyjna usługa bezzałogowych samochodów elektrycznych z siedzibą w Las Vegas, zademonstrują nowe rozwiązanie wykorzystujące doświadczenie AGC w zakresie szklanych anten 5G. Kompatybilne ze wszystkimi częstotliwościami 5G, to eleganckie rozwiązanie umożliwia łączność w punktach wokół pojazdu, poprawiając komunikację V2V i V2X, jednocześnie minimalizując spadki łączności.

Obszar wykrywania:

Podczas gdy rynek dąży do integracji wysoko umieszczonych czujników w pojeździe, głównie na dachu lub przedniej szybie, Wideye z przyjemnością przedstawia dwie integracje: Pierwsza z nich to całkowicie nowa koncepcja integracji LiDAR na dachu, w postaci szyby o unikalnym kształcie. Rezultat jest innowacyjny wizualnie, ponieważ integracja jest płynna, zachowując eleganckie linie pojazdu. Koncepcja ta zapewni zespołom projektowym OEM nowe postrzeganie, torując drogę do poprawy integracji lidaru na dachu i rozwiązania licznych wyzwań. Druga to integracja czujników w kabinie, obejmująca LiDAR o wysokim polu widzenia zintegrowany z wieloma kamerami za przednią szybą. Ta ostatnia, przewidywana jako przyszłość integracji LiDAR, jest atrakcyjnym projektem, spełniającym najnowsze wymagania integracji pod względem kształtu, wydajności i niezawodności.

Obszar komfortu:

Szkło jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o łączenie estetyki i elementów funkcjonalnych we wnętrzach i kokpitach. W tym roku nasze szkło osłonowe do wyświetlaczy, które jest podstawą w sektorze mobilności, zostanie znacznie ulepszone, aby osiągnąć przełom w nadchodzących projektach. AGC jest liderem nowych i przełomowych technologii HMI w zakresie integracji wyświetlaczy w kokpitach: przednia szyba i wyświetlacz łopatkowy prezentowane przez FeelInGlass® i P-Displays. Ponadto na targach CES 2024 AGC zaprezentuje duże, zakrzywione wyświetlacze z powłokami antyrefleksyjnymi i odpornymi na odciski palców. Podczas całego wydarzenia nasi eksperci ds. prototypów Reeflect® będą tam, aby omówić Twoje projekty rynkowe, od pojedynczej próbki po małą serię, rzucając wyzwanie najnowszym innowacjom i technologiom szyb samochodowych.

„W AGC mocno wierzymy, że szkło i wydajne chemikalia przenikają każdy aspekt Twojego środowiska życia, umożliwiając nam napędzanie innowacji we wszystkich dziedzinach dzięki naszej najnowocześniejszej technologii” – powiedział Hideyuki Kurata, dyrektor ds. technologii. „Od samego początku udoskonalamy podstawowe technologie, takie jak technologia materiałowa, projektowanie funkcjonalne i technologia produkcji. Nasze zaawansowane materiały i rozwiązania zostaną zaprezentowane na targach CES, a naszym celem jest napędzanie innowacji w mobilności nowej generacji. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na naszym stoisku”.

Spotkaj się z nami na stoisku 6667 w LVCC West Hall Vehicle Tech & Advanced Mobility. Przedstawiciele i kierownictwo AGC będą tam, aby zademonstrować technologie i odpowiedzieć na wszelkie pytania.