Back

Вуглецева нейтральність у виробництві скла до 2050 р.: шлях компанії AGC Glass Europe до цієї мети

AGC Glass Europe прагне досягти мети групи компаній AGC щодо зменшення викидів парникових газів на 30 % до 2030 р. та вуглецевої нейтральності у виробництві скла до 2050 р. Крок за кроком ми рухаємося вперед на нашому шляху до декарбонізації, і всі деталі цього шляху тепер можна побачити на корпоративному вебсайті в звіті про сталий розвиток за адресою www.agc-glass.eu. Звіт охоплює наш підхід та цілі, надає детальний огляд усіх елементів нашої дорожньої карти й останнього прогресу на нашому шляху до декарбонізації та доводить, що скло є справді міцним матеріалом, що лежить в основі стійкої архітектури та мобільності.

Разом ми прагнемо сталого розвитку

Ми розглядаємо сталий розвиток як фундаментальну частину наших корпоративних соціальних цінностей та передумову для всіх видів нашої діяльності. Він вимагає постійного вдосконалення та залучає всіх в межах групи компаній AGC. Ми керуємося нашою політикою, цілями та сертифікованими системами екологічного менеджменту й таким чином прагнемо зробити внесок у стале майбутнє.

Напрямлення нашої галузі до декарбонізації

Компанія AGC Glass Europe щорічно відстежує свій вуглецевий слід і створила амбітну дорожню карту для досягнення вуглецевої нейтральності у виробництві скла до 2050 р. Наша дорожня карта щодо викидів вуглецю враховує всі частини ланцюга створення вартості. Вона охоплює стале постачання сировини, використання високоефективних плавильних печей, збільшення застосування склобою, використання екологічно чистої електроенергії та оптимізацію транспорту.

Основні моменти щодо декарбонізації, 2022 р.

Пошук джерел сталого постачання

  • Постачання піску з місцевих джерел. «Достатньо хороші» піски дозволили скоротити потреби в транспорті, зменшити об’єм дій із переробки, скоротити відходи та зменшити використання природних ресурсів нашою компанією.

Переробка

  • Переробка скла. Компанія AGC Glass Europe переробляє близько 1 000 000 тонн склобою на рік. Це дозволяє заощадити близько 1 150 000 тонн сировини та зменшити викиди CO2 на 700 000 тонн. Середня частка склобою в нашій сировині сьогодні наближається до 30 %, але вона буде значно збільшена.
  • Переробка відходів DeSOx як сировини. У 2022 р. як сировину переробили 4 600 тонн сульфатів. Унаслідок цього загальна кількість такої сировини сягнула приблизно 59 500 тонн з початку 1999 р.

Використання високоефективних плавильних печей

  • Використання електроенергії безпосередньо для плавлення. Міждисциплінарна команда AGC продовжує встановлювати обладнання для використання електроенергії безпосередньо для плавлення на наших лініях безперервного виробництва скла задля часткової електрифікації наших виробничих ліній по всій Європі. У 2022 р. перша піч була обладнана технологією використання електроенергії безпосередньо для плавлення. Це відбулося в Мутьє під час холодного ремонту печі. Технологія також була впроваджена на лінії безперервного виробництва скла в Сенбузі* (Франція).
  • Гібридне плавлення. Компанії AGC та Saint-Gobain оголосили про співпрацю в розробленні інноваційної пілотної лінії з виробництва листового скла, яка, як очікується, дозволить істотно зменшити прямі викиди CO2 в атмосферу.

Використання екологічно чистої енергії

  • У 2022 р. загальний обсяг виробництва екологічно чистої електроенергії досяг 28 927 МВт • год відновленої та самостійно виробленої енергії. Унаслідок цього в 2022 р. викиди CO2 зменшилися на 2 100 тонн.

Скло як основа стійкої архітектури

Завдяки цілісному підходу до декарбонізації компанія AGC Glass Europe тепер пропонує своїм партнерам листове скло, виготовлене методом плавлення, зі зменшеним (на 40 %) вмістом вуглецю. AGC прагне до лідерства в розробці нових продуктів із кращими екологічними показниками, а також у покращенні здоров’я та добробуту людей, щоб відігравати важливу роль у створенні стійкої архітектури.

Останні новини щодо нашого шляху до декарбонізації можна прочитати на вебсторінці https://www.agc-glass.eu/en/sustainability/latest-news-our-decarbonisation-journey

(*) Установлення обладнання в Сенбузі було спільно фінансовано за рахунок гранту в межах французької програми економічного стимулювання France Relance, що фінансується Європейським Союзом, — NextGenerationEU. Програма France Relance, якою керує ADEME, допомагає забезпечити декарбонізацію французької промисловості.