Back

Компанії AGC та Helexia реалізують проєкт однієї з найбільших дахових сонячних електростанцій для власного споживання в Іспанії

AGC Flat Glass Ibérica у співпраці з Helexia España анонсували введення в експлуатацію фотоелектричної станції потужністю 4600 кіловат для власного споживання на промисловому майданчику в Пуерто-де-Сагунто (Валенсія). Завод має 8 800 фотоелектричних модулів, що покривають 48 400 квадратних метрів даху, що відповідає площі 10 футбольних полів. Завдяки річному виробництву 7 гігават-годин, цей проєкт допоможе уникнути потрапляння в атмосферу понад 800 тонн викидів на рік, виражених в еквіваленті CO2.

Компанія AGC, світовий лідер у скляній промисловості, знаходиться на передовій розробки продукції з найвищою якістю для навколишнього середовища і спрямовує свої зусилля на використання технологій і виробничих процесів, здатні мінімізувати вплив на довкілля. Група розглядає сталий розвиток як фундаментальну частину своїх корпоративних соціальних цінностей і передумову всієї своєї діяльності. AGC прагне досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року і встановила проміжний цільовий показник у 30 % скорочення викидів парникових газів та 50 % скорочення викидів парникових газів на одиницю продажів до 2030 року (сумарно за викидами зі сферами охоплення 1, 2 і 3; скорочення базується на рівні 2019 року), використовуючи, серед іншого, рішення з енергоефективності та збільшуючи частку відновлюваної енергії в загальному енергоспоживанні своїх виробничих потужностей.

Відповідно до цього бачення, AGC Flat Glass Europe, дочірня компанія AGC, розпочала співпрацю з компанією Helexia, щоб скористатися фотоелектричним потенціалом свого найбільшого промислового підрозділу в Іспанії, який спеціалізується на виробництві флоат-скла. Сонячна електростанція, спроєктована та реалізована компанією Helexia España, була успішно встановлена на даху будівлі. Завдяки найсучаснішим компонентам та оптимізованому використанню виробленої енергії, компанія AGC значно зменшить свою залежність від традиційних джерел енергії шляхом посилення своїх зобов'язань щодо захисту навколишнього середовища та скорочення витрат. Це вже друга сонячна електростанція, встановлена компанією Helexia для заводу AGC в Іспанії. Першою була 210-кіловатна станція, встановлена у 2020 році на заводі AGC в Педрагосі (Барселона).

Компанія Helexia працює в Іспанії з 2019 року і вже ввела в експлуатацію 25 проєктів, 5 з яких розташовані у Валенсійській громаді, і має портфоліо з понад 100 мегават, які будуть розроблені в найближчі роки по всій країні. У період до 2027 року Група продовжить виділяти понад 1,5 мільярда євро на підтримку своїх клієнтів у процесі енергетичного переходу в Європі, при цьому Іспанія є одним із пріоритетних ринків.

"Ми пишаємося співпрацею з AGC у сфері розробки, будівництва та експлуатації цього другого і ще більш масштабного проєкту в Іспанії. Ми усвідомлюємо прихильність AGC до сталої економіки, і сьогоднішній день є важливим кроком у прискоренні її енергетичного переходу. Наше завдання — підтримка наших клієнтів у досягненні їхніх фінансових та екологічних цілей, допомагаючи їм споживати меншу кількість енергії вищої якості", — повідомив Етьєн Ле Парньє, директор компанії Helexia España.

Давіде Каппелліно, президент AGC Architectural Glass в Європі та Америці, заявив наступне: "Ми робимо ще один важливий крок на шляху до кліматичної нейтральності. Разом з нашим партнером Helexia ми залучаємо потенціал використання якомога більшої кількості відновлюваної електроенергії, що є частиною плану AGC з виробництва скла з низьким рівнем викидів вуглекислого газу".