Back

AGC продовжує розширювати виробництво флоат-скла з низьким вмістом CO2

Шість місяців тому на своєму заводі в Мустьє (Бельгія) компанія AGC Glass Europe розпочала виробництво низьковуглецевого скла Planibel Clearlite — флоат-скла, викиди CO2 якого скоротилися більш ніж на 40 %. При виробництві низьковуглецевого скла Planibel Clearlite утворюється не більше ніж 7 кг CO2 на м² для скла товщиною 4 мм. Тепер на заводі AGC в Сейнгбусі, Франція, також розпочато виробництво такого ж екологічно чистого скла, що є наступним кроком у запланованому довгостроковому впровадженні в масштабах всієї Групи. Завдяки цим додатковим виробничим потужностям компанія AGC розширила асортимент низьковуглецевого скла, включивши до нього низьковуглецеві модифікації Stratobel (захисне скло), Stratophone (акустичне скло), iplus (теплоізоляційне скло), Stopray і Energy (сонцезахисне скло), а також зносостійкі зміцнювальні покриття (Т-покриття). Весь асортимент тепер доступний у всіх товщинах від 3 до 10 мм.

AGC Glass Europe зробила наступний крок на шляху до вуглецевої нейтральності, запустивши ще одне підприємство AGC з виробництва низьковуглецевого скла. Комплексний підхід Групи враховує всі етапи виробничо-збутового ланцюжка: декарбонізація виробничих процесів, скорочення викидів CO2 під час розробки та організації постачання та скорочення інших непрямих викидів. Компанія AGC ефективно реалізує раціональнішу закупівлю сировини, використання високоефективних плавильних печей з інноваційною технологією електропідсилення, розширює використання вторинної сировини за допомогою інтелектуальних технологій попередньої переробки та оптимізованого транспортування між заводами AGC та клієнтами. Група також сприяє використанню відновлюваних джерел енергії, не лише купуючи екологічно чисту енергію, але й виробляючи власну сонячну та вітрову енергію.

Інвестори обирають екологічні будівельні проєкти

Інвестори та власники будівель все частіше вимагають використання екологічно чистих матеріалів у своїх проєктах. Екологічні будівлі чинять менший негативний вплив на навколишнє середовище, мінімізують споживання невідновлюваних ресурсів та сприяють зменшенню викидів парникових газів. На етапі будівництва необхідно враховувати різні аспекти, такі як використання декарбонізованих матеріалів, придатність до вторинної переробки, повторне використання будівельних компонентів і скорочення відходів, як під час будівництва, так і після закінчення терміну експлуатації будівлі.

Існують також фінансові аргументи для інвесторів та власників: здорові та екологічні будівлі забезпечують вищу орендну плату та ціни продажу, що, в свою чергу, розширює потенціал для довгострокового збільшення вартості інвестицій. Відповідно, формуючи «екологічні» портфелі активів, інвестори та менеджери фондів можуть досягти своїх цілей сфери 3 , таких як скорочення вуглецевого сліду, а також покращити свої ESG-показники (інвестиційні показники з екологічних, соціальних та управлінських аспектів).

Зростаючий попит на екологічне низьковуглецеве будівництво вже знаходить своє відображення в перших проєктах компанії AGC Glass Europe, в яких використовується її низьковуглецеве скло:

 • Дослідницький та діагностичний центр UMC в Амстердамі (Нідерланди)
  • Компанія UMC в Амстердамі отримала новий дослідницький та діагностичний центр, для якого було замовлено 1 600 м2 низьковуглецевого сонцезахисного скла ipasol Ultraselect 62/29 та низьковуглецевого одинарного скла Planibel Clearlite
 • Нервеза 21, Мілан (Італія)
  • Ця будівля класу А площею 10 000 м² у Мілані має найвищі ESG-показники та досвід циркулярної економіки в рамках екологічного процесу модернізації, що передбачає переробку понад 90 % матеріалів, вилучених під час реконструкції, та використання місцевих матеріалів. Проєкт передбачає постачання близько 6 500 м² низьковуглецевого покриття Stratophone 66.2 та низьковуглецевого покриття Planibel Clearlite
 • Компанія Mobilis, Брюссель (Бельгія)
  • Проєкт перепланування від D'Ieteren Immo для створення багатофункціональної, інноваційної, гнучкої та екологічної будівлі, яка буде одночасно енергонейтральною, з сертифікацією BREEAM Outstanding, а також захищеною від впливу клімату. Фасад складатиметься з низьковуглецевих склопакетів Stratobel 44.2 та Stratophone 44.2.
 • Телебачення NDR Fernsehen, Гамбург (Німеччина)
  • Близько 2 000 м2 низьковуглецевих склопакетів Stratobel iplus 1.1 та Energy 72/38 було використано для оздоблення фасаду нової будівлі телепрограми NDR у громаді Локштедт у Гамбурзі.

Низьковуглецеве скло компанії AGC ідентичне звичайному склу Групи за якістю, естетичними та технічними характеристиками, але в процесі виробництва утворюється приблизно на 40 % менше викидів CO2 . Зацікавлені читачі можуть знайти додаткову інформацію на сайті www.agc-yourglass.com.

(1) Викиди зі сферою охоплення 3: непрямі викиди від діяльності з розробки та організації постачання до збуту продукції впродовж всіх етапів виробничо-збутового ланцюжка.

(2) Порівняно з базовим рівнем AGC Glass Europe: Декларація екологічної безпеки для Planibel в базі даних INIES (довідковій базі даних про навколишнє середовище та здоров’я)