Back

To pewne: zmiany klimatu można zwalczać dzięki inteligentnym rozwiązaniom opakowaniowym

Thumbnail

W listopadzie ubiegłego roku donosiliśmy o zobowiązaniu AGC do osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2050. Jednym z pięciu filarów strategicznych umożliwiających realizację tego celu jest łańcuch dostaw, a już wkrótce osiągniemy ważny kamień milowy.

Począwszy od końca czerwca produkcja markowych szyb AGC nie będzie wiązać się z pakowaniem każdej sztuki w plastikową torebkę. Zgodnie z oczekiwaniami większość obecnych zapasów pakowanych oddzielnie pojedynczych sztuk wyczerpie się przed końcem bieżącego roku. Choć nadal będziemy używać torebek plastikowych do zabezpieczenia partii po 10–20 sztuk, rezygnacja z pakowania w nie pojedynczych sztuk przyniesie zmniejszenie produkcji odpadów plastikowych o 90%. Nowe podejście do opakowań przybliża AGC do osiągania „zielonych” celów, ale przede wszystkim pozwala naszym klientom realizować własne ambicje w zakresie neutralności węglowej.

AGC Automotive bada także korzyści płynące z wielokrotnego wykorzystywania skrzyń drewnianych. Przy minimalnej konserwacji skrzynie są wystarczająco wytrzymałe, by można ich było używać więcej niż pięć razy. Obecnie zaledwie 6% skrzyń jest przekazywane wielokrotnie między klientem a AGC, ale do końca roku 2022 pragniemy zwiększyć tę liczbę do 10%. Decyzja o zwrocie skrzyń firmie AGC jest po prostu kwestią odległości. Ze względu na obecną niestabilność rynku paliwowego transport drogowy może przechylić szalę zrównoważonego rozwoju na korzyść lokalnego recyklingu skrzyń.