Back

Цей виробник компонентів зі шкіри приділяє особливу увагу питанням сталого розвитку

Thumbnail

Шкіряна оббивка, безсумнівно, надає салону автомобіля розкішного вигляду, а водієві — відчуття комфорту. В автомобілях початкового рівня більшості марок натуральна шкіра не використовується для оббивки сидінь (а іноді й інших елементів салону), водночас у дорожчих моделях інших марок спостерігається інша ситуація. Але якою є ціна, яку ми платимо за відчуття розкоші за кермом, з погляду екології?

Сировиною в шкіряній промисловості є біологічний продукт (шкіра тварин), тому ця діяльність здається досить безпечною з погляду сталого розвитку. Проте проблематичними цього разу можуть бути певні виробничі процеси, що не відповідають поточним вимогам до екологічності.

Компанія Bridge of Weir, єдиний у Великій Британії виробник компонентів зі шкіри для автомобільної промисловості, серйозно ставиться до питань, пов’язаних із екологічною відповідальністю. Її фахівці запровадили екологічно безпечний виробничий процес, що передбачає знищення бактерій за допомогою натуральних пробіотиків замість хімікатів. До того ж компанія підвищила вимоги до процесу дублення, заборонивши традиційні, але суперечливі з точки зору використання, солі хрому й альдегідів, замінивши їх екологічно безпечними альтернативами. Результатом цього екологічного підходу стали вироби зі шкіри, які простіше використовувати на панелях приладів і консолях.

Для фінішної обробки шкіри на кінцевій ділянці виробничої лінії компанія Bridge of Weir наразі використовує біополіуретан замість поліуретану на основі корисних копалин.

Компанія сприяє скороченню викидів парникових газів завдяки відповідальній утилізації відходів і впровадженню процесів генерації пари та оливи, які рециркулюють для систем підігрівання або використовують як паливо.