Back

Ваші старі джинси можна повторно використати як компонент для виробництва автомобіля

Thumbnail

Коли йдеться про оптимізацію технічних характеристик автомобіля, у наш час екологічність цінується більше за кінські сили. Зменшення маси автомобіля має неабиякий позитивний вплив на його екологічні характеристики, оскільки значно зменшує витрати палива.

Шумоізоляція панелі приладів, покриття підлоги, підкладка даху — всі ці ізолятори між каркасом автомобіля та його компонентами традиційно виготовляють з піноматеріалу. Проте нещодавно для цього почали використовувати полімерний фетр. Деякі постачальники зараз багато інвестують у науково-дослідницькі розробки, аби запропонувати альтернативи, які не лише підвищать безпеку на дорогах, а й допоможуть планеті!

Наприклад, швейцарський виробник автомобільних компонентів Autoneum представив матеріал Flexi-loft. Ця запатентована технологія використовує перероблені бавовняні й поліефірні волокна для виготовлення об’ємного та водночас надзвичайно легкого текстильного ізоляційного матеріалу з чудовими показниками зниження шуму. До того ж матеріал Flexi-loft легко формується, що робить його ідеальним для створення складних форм, і він повністю придатний до перероблення. Додатковою перевагою є те, що цей матеріал допомагає контролювати рівні запаху й пилу в салоні автомобіля. Компанія Autoneum також виявляє екологічну відповідальність у тому, що відновлює й повторно використовує обрізки, які виникають у процесі виробництва.

Усі ці особливості надають Flexi-loft конкурентну перевагу перед термопластичним фетром, який не так легко формується та якому, незважаючи на чудові звукові характеристики, не вистачає об’єму, через що доводиться використовувати більше матеріалу, збільшуючи масу автомобіля. Flexi-loft також виграє у піноматеріалів за показниками довговічності й екологічності.