Back

Шини не просто залишають сліди на дорозі, вони навіть можуть загрожувати вашому здоров’ю

Thumbnail

У той час як викиди з двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) зазвичай є основною темою дискусії про зміну клімату, неочікуваним значним джерелом забруднення являються і шини. Emissions Analytics, британська незалежна компанія з аналізу даних, навіть стверджує, що гумові шини більш небезпечні за автомобільні вихлопи, коли йдеться про вплив на навколишнє середовище.

Середній термін служби шин становить 90 тисяч кілометрів, залежно від стилю водіння, ваги автомобіля, дорожніх умов і суміші, з якої виготовлена шина. Негативний вплив шин на навколишнє середовище зумовлений тим, що зі старінням вони виділяють все більше частинок гуми. Цей так званий мікропластик вбирається в ґрунт і неминуче потрапляє у водні шляхи. Провідний британський фахівець із даних підрахував, що під час нормальної їзди шини викидають у 1 850 разів більше частинок, ніж вихлопна труба сучасного автомобіля з ДВЗ. У той же час компанія рекомендує з обережністю ставитися до цих цифр, оскільки вони залежать від таких тенденцій, як нові автомобілі з ДВЗ, що демонструють набагато кращі показники викидів із вихлопної труби, та електромобілі, які важать більше своїх аналогів з ДВЗ.

Найбільше занепокоєння викликає, мабуть, той факт, що мікропластик, наприклад частинки гуми, можуть легко потрапити в організм людини та потенційно пошкодити мозок. Дані, зібрані британськими аналітиками з 40 різних зразків, можуть допомогти виробникам виробляти шини без шкідливих токсинів і досліджувати шляхи зменшення викидів гумових частинок.