Back

Wideye® by AGC: gdy technologia czujników łączy nowoczesną konstrukcję z wydajnością

Projekt Wideye powołano do życia w roku 2016 i od tego czasu wnosi znaczący wkład w sektor interoperacyjnej mobilności i transportu, zapewniając możliwość zarówno wydajnej, jak i estetycznej integracji czujników. Jako integralna część Grupy AGC i firma wiodącą w zakresie innowacji, rozwijająca się firma Wideye hołduje rozwiązaniom opartym na wartościach przeznaczonych dla bezpiecznej mobilności autonomicznej, znanej lepiej pod nazwą „rozwiązań szkła dla przemysłu motoryzacyjnego do płynnej integracji czujników 360°”. Niezawodność, płynna integracja i właściwości użytkowe to ich dewiza.

Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie branży motoryzacyjnej technologiami czujników i bezpiecznymi pojazdami autonomicznymi, zapotrzebowanie rynku na czujniki nigdy jeszcze nie było tak wysokie. Stąd integracja czujników stała się w ostatnich latach kwestią o pierwszorzędnym znaczeniu i musi spełniać trzy podstawowe wymagania: być skuteczna, niezawodna, ale również wyrafinowana i stylowa. Tego wyzwania nie bała się podjąć firma Wideye, nie mówiąc już o tym, że udało się jej z powodzeniem mu sprostać.

Z zamiarem zwiększenia mobilności i bezpieczeństwa jazdy firma Wideye opracowała prawdziwego zwycięzcę dzięki swojemu rozwiązaniu czujników o polu widzenia 360°. Cenna funkcja, która wkomponowuje czujniki wokół samochodu w celu uzyskania widoku o pełnym zakresie wokół pojazdu – zarówno blisko, jak i daleko. W sumie pięć z tych wyrafinowanych i innowacyjnych prototypów czujników ADAS zostanie zaprezentowanych na najbardziej wpływowych targach elektronicznych na świecie: CES®. Są one umieszczane w przedniej szybie pojazdu, szyberdachu, słupku B, błotniku i zderzaku.

Czujniki montowane w miejscach wysuniętych, takich jak przednia szyba i szyberdach, mają poprawiać wyczucie odległości i postrzeganie otoczenia. Jeśli chodzi o wykrywanie przeszkód, czujniki umieszczone z boku pojazdu i na słupku B idealnie spełniają swoją rolę dzięki ich najwyższej klasy mapowaniu 3D i detekcji przestrzennej. Inne boczne położenie takie jak na błotniku jest również idealne do dyskretnego wkomponowania czujnika bez narażania eleganckiego designu i estetyki samochodu. Podobnie jak czujniki umieszczone tradycyjnie w maskownicy przedniej lub zderzaku zapewniające dodatkową wydajność.

Podobnie myśląca konkurencja lepiej niech się przygotuje, bo ambitna, rozwijająca się firma nie boi się uwolnić pełnego potencjału... rok 2023 już wkrótce!