
Склопереробна промисловість, відома своїм високим споживанням енергії, стикається з унікальними проблемами, пов’язаними зі скороченням викидів вуглецю. AGC Glass Hungary Kft, дочірня компанія AGC Automotive Europe, розташована в Угорщині, виробляє бічні вікна, люки та задні вітрові стекла для багатьох автомобільних марок. Компанія AGC рішуче прагне зменшити свій вуглецевий слід та інвестує в сталий розвиток. E.ON Hungária Group побудувала сонячну ферму з піковою потужністю 4 МВт на території AGC, забезпечивши довгострокове постачання зеленої енергії та суттєво допомагаючи AGC досягти вуглецевої нейтральності.
Сонячна ферма розташована в індустріальному парку Tatabánya-Környe, поруч з угорським підприємством AGC Környe. Команда експертів E.ON установила 8 802 сонячні панелі на 5 гектарах доступної землі, завдяки чому сонячна ферма AGC виробляє 4,8 ГВт·год (гігават-годин) електроенергії на рік, що еквівалентно енергоспоживанню близько 1 900 домогосподарств. Сонячну енергію отримують 34 інвертори, кожен потужністю 100 кВт, які потім перетворюють постійний струм на змінний. Змінний струм проходить через дві місцеві трансформаторні станції, і відтак підприємство з виробництва скла отримує зелену енергію.
Сонячну ферму на угорському об’єкті AGC побудовано за довгостроковою угодою про купівлю електроенергії (PPA) з E.ON. У рамках цього інноваційного проєкту E.ON постачає електроенергією для AGC за заздалегідь визначеною ціною, захищеною від коливань ринку. Ця угода між AGC Glass Hungary Kft та E.ON Hungária Group є першою угорською PPA в галузі сонячної енергетики. Енергетична компанія встановила сонячну ферму на об’єкті партнера, створивши надійне, довговічне джерело відновлюваної електроенергії.
Ця ініціатива була задумана, розроблена та узгоджена у 2021 році, задовго до нещодавнього сплеску цін на енергоносії. Навіть тоді AGC визнала стратегічну важливість максимального використання відновлюваних джерел енергії та зменшення вуглецевого сліду. Проєкт розпочався в період відновлення після пандемії, коли виникли проблеми через порушення ланцюга поставок та інші фактори. Тому залучення партнерів-експертів із великим досвідом реалізації подібних проєктів набуло ще більшого значення.
Ласло Шоб’ян (László Sabján), керівний директор AGC Glass Hungary Kft, висловив свою думку щодо проєкту: «Ми віддаємо перевагу поновлюваним джерелам енергії. Це очевидно з того, що вартість електроенергії, зазначена в контракті, перевищила ціну мережі на той час. Подальші події підтвердили мудрість нашого рішення, і ми плануємо використовувати сонячну енергію ще інтенсивніше. Відновлювана енергія E.ON зробить роботу підприємства значно стабільнішою, гарантуючи відсутність додаткових навантажень, які виникають у разі традиційного живлення від мережі».
Завдяки цьому партнерству угорський завод AGC скоротить викиди CO2 на 116—220 грамів на кіловат-годину за рахунок виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Крім того, компанія захищена від коливань цін на енергетичному ринку. AGC не понесла початкових витрат на сонячну ферму, оскільки та повністю фінансується та експлуатується компанією E.ON, а дистанційний моніторинг виробництва електроенергії з відновлюваних джерел здійснюється компанією E.ON через її центр управління операціями.
Андраш Іштван Тот (András István Tóth), керівний директор E.ON MyEnergy Kft із групи E.ON Hungária, додав: «Наші корпоративні клієнти все більше прагнуть не тільки знизити викиди вуглецю. Їм потрібні також надійні постачання, і вони не хочуть залежати від коливань на товарному ринку. Усіх цих цілей можна досягнути, зменшуючи вуглецевий слід та виробляючи зелену енергію на місці. Останнє доповнення до серії спільних проєктів E.ON і AGC демонструє, що наш партнер є справжнім прихильником поновлюваних джерел енергії в довгостроковій перспективі. Завдяки цій стратегії можна заздалегідь планувати витрати, забезпечувати надійне енергопостачання та, що не менш важливо, досягати цільового скорочення вуглецевих викидів».
Партнерство між компанією E.ON SE, яка базується в Ессені, та компанією AGC Glass Europe, штаб-квартира якої розташована в Бельгії, розпочалося у 2019 році. Відтоді ці дві великі європейські компанії успішно реалізували різні спільні проєкти з енергоефективності по всій Європі, зокрема нещодавно в Сенбузі (Франція) та на декількох об’єктах у Чеській Республіці. E.ON та AGC планують продовжити довгострокове партнерство та розширити свій портфель фотоелектричних електростанцій по всій Європі в майбутньому.