Back

Koncepčním vozidlo Wideye představené na veletrhu CES v Las Vegas je zážitkem pro všechny smysly

Thumbnail

S posunem mobility směrem k autonomním vozidlům nabývá na významu problematika estetické integrace vysoce výkonných senzorů. Tým Wideye by AGC se od svého založení v roce 2016 specializuje na řešení těchto problémů a nabízí integrovaná řešení založená na svém jedinečném skle. Toto sklo vynikající optické kvality, průhledné pro blízké infračervené záření, je nepostradatelné pro bezproblémovou instalaci optických senzorů, jako je LiDAR a kamery.

Dominantní postavení Wideye v ekosystémech autonomních vozidel umožňuje tomuto týmu rozvíjet účinná partnerství motivovaná urychlením technologického vývoje. Na veletrhu CES byla tato spojenectví demonstrována na vozidle představujícím nové vývojové koncepty, které si návštěvníci mohli vyzkoušet naživo:

  • Tým Wideye a belgická společnost XenomatiX, výrobce LiDAR specializující se na technologii True Solid State LiDAR, předvedly možnost kombinovat moduly LiDAR a kamery za čelním sklem a zaručit výkonnost pomocí skla průhledného pro blízké infračervené signály
  • Senzory pro detekci překážek zabudovaného do boku vozidla lze využít například při detekci parkovacího místa. Tým Wideye a Sony Depthsensing Solutions spolupracují na integraci technologie ToF (Time-of-Flight camera). Tento snímač lze zabudovat bez jakéhokoliv problému a může být využit i pro technologii ověřování obličeje. Návštěvníci veletrhu AT CES si mohli tuto plně funkční integraci vyzkoušet
  • Wideye dále demonstroval vynikající kvalitu svého skla při použití v pouzdrech LiDAR. Cílem spolupráce mezi týmem Wideye a izraelskou společností Opsys Technologies je umožnit dokončení specifikací pro automobilový průmysl při zachování nejvyššího výkonu senzoru za využití kvalit patentovaného skla společnosti Wideye.

Více o Wideye naleznete zde: https://wideye.vision/