Back

„Vítr změn“ pro moderní automobilový průmysl

Thumbnail

Po Trumpově zvolení a jeho dopadu na automobilový průmysl nyní, po vítězství Joe Bidena v prezidentských volbách, nabraly věci jiný směr. Jde o falešné naděje nebo součást skutečné politické agendy? Jedna věc je jistá, vypadá to, že se americký automobilový průmysl vrací zpět k dřívějším environmentálním cílům, a to nejen na vnitrostátní, ale i na mezinárodní úrovni. Lze to vysvětlit neochotou nového prezidenta ke kompromisům, pokud jde o dalekosáhlá rozhodnutí související s celkovou politikou USA v oblasti životního prostředí.

Tyto nové změny souvisí s opětovným přistoupením prezidenta k „Pařížské klimatické dohodě“ a požadovanému 28% snížení emisí skleníkových plynů do roku 2025. Pokud jde o investice, Biden konkrétně nabízí injekci ve výši 1,7 bilionu dolarů do výzkumu udržitelné technologie a 400 miliard dolarů na obnovitelnou energii. To by mělo také pomoci posílit globální trh s elektrickými vozy, který v současné době v USA zaostává ve srovnání s jinými zeměmi, jako je Velká Británie a Francie.

Pro moderní automobilový průmysl to může být velmi slibné. Doufejme, že se USA podaří srovnat krok se ostatními částmi světa a dosáhnout splnění „zelených“ cílů uvedených na seznamu do roku 2030. Věci se sice zdají být stále ještě ve fázi plánování, ale vypadá to, že se ubírají správným směrem. Pouze čas ukáže....